Losers – Losers

 

O Projektu:

Novocirkusové představení na motiv básně:

Osudový stín

(Anna-Marie Mlezivová)

 

Co tu děláš?

Dlouho jsme se neviděli.

Máš unavenou tvář.

Vzpomínám na ty chvíle, kdy jsme protančili celou noc.

Počítali jsme hvězdy.

A tenkrát jsi mi ji dal, tu květinu.

Růži.

Protože každá z hvězd představuje jednu cestu.

A ty sis vybral tu trnitou.

 

Vítězové prvního ročníku televizní soutěže Česko Slovensko má talent – akrobatické duo DaeMen, oslovili další performery z řad tanečníků a akrobatů a pod produkcí jejich vlastní umělecké agentury United Arts, vznikl nový divadelně akrobatický projekt THE LOSER(S), ke kterému přizvali uznávanou choreografickou persónu Jarka Cemerka. I když se v tomto projektu herecky objevuje pouze polovina dua DaeMen, akrobat Petr Hornicek, i přesto se diváci mají naco těšit…

 

Novocirkusové představení THE LOSER(S) chce být současnou reflexí faktu, že v dnešním zrychleném tempu společnosti mnoho lidí ztrácí svoji osobnost a vizi svého jak soukromého, tak partnerského života. Chce si klást otázku, kde se nalézají naše hranice, kdo je naším vzorem, láskou a partnerem.

 

Vedle výher přináší život také prohry. Člověk se stává lůzrem, a to třeba i na poli lásky. Vpřed se ubírá cestou krkolomnou, trnitou a záblesky radosti dávají naději, že třeba někdy dospěje k cíli a zvítězí.

 

Scénář, režie a choreografie: Jarek Cemerek

Akrobatické sestavy: Petr Horníček

Kostýmy: Andrea Rubin Smělíková, Eva Suchánková

Body drumming: Carli Jefferson

Hudba: Ondřej Havlík – En.dru

 

Účinkující:

Žena: Jana Vrána

Její alter ego: Jana Telcová

Vyvolený lůzr: Matyáš Ramba

Lůzři: Petr Horníček

Jindřich Panský

Lukáš Macháček

Vítězslav Ramba

Letuška a komentátor: Ondřej Havlík – En.dru

 

Média:

Taneční aktuality

Loser(s) nejsou žádní lůzři!

“Na novém cirkuse obvykle obdivujeme fantastické akrobatické výkony, humor a jakýsi „vyšší“, umělecký rozměr, který by mělo představení obsahovat. Má být uměleckým zážitkem i zábavnou podívanou. To vše Loser(s) mají, a proto stojí za vidění.”

 

Opera Plus

The Loser(s) – novocirkusové zásnuby se současným tancem.

“Možná, že při všem humoru a dechberoucích artistických číslech jsou vážnější myšlenky inscenace odsouvány do pozadí, ale diváci určitě ocení komplexnost celého kusu a právě prostřednictvím zábavy si mohou nenásilně odnést náměty k zamyšlení.”

 

Divadelní noviny

Perseidy nad Letnou No. 2

“Důležitější ovšem je, že se Losers vyznačují profesionalitou a precizností. Zásluhou všech zúčastněných vznikl projekt, který jsme snad kromě inscenací souboru La Putyka neměli možnost v českém prostředí spatřit. Nemalý podíl na tom jistě má spolupráce s Jarkem Cemerkem, choreografem a tanečníkem, jenž do projektu vnesl velkou dávku živelnosti a originality.“

 

Český rozhlas – Mozaika

Napětí mezi mužem a ženou v čistě taneční podobě.

„Účinkující akrobaté předvádí jednotlivé situace svádění i zápasu o dívku pomocí salt, přemetů ve vzduchu i na zemi, balančními technikami na rukou a v neposlední řadě současným tancem. Zvláště taneční prvky, které předvádí pětice mužských protagonistů, vynikají svižnou dynamikou, napětím a mužnou silou. O komické situace se na začátku i v průběhu představení postará hudebník Ondřej Havlík, který děj doprovází beatboxem. ”

 

iDnes.cz – Kultura

Cirkusové šapitó, kde si muži měří svaly a dívky se upejpají.

„DaeMen se prezentují silovou akrobacií a přesně to i předvádějí muži na place, z jejich čísel čiší živočišnost, organická síla bez využití jakékoli techniky. Důležitou složkou je však jednoznačně hudba v podání Ondřeje Havlíka alias umělce En.dru.”

 

Prima TV

VIP – Akrobaté na Letní letné

 

Česká televize

Události v kultuře – ČT Art

 

 

Kontakt:

 

LOSERS CIRQUE COMPANY

 

Management:
Petr Horníček

Tel: +420 775 570 880
Email: petr@unitedarts.cz

 

Booking:
Eva Tázlerová

Tel: +420 605 285 601
Email: eva@unitedarts.cz

 

Sponzori-1024x73